• raznahanbook@gmail.com
  • تماس با ما: 09122230269
  • ميدان انقلاب، اول جمال زاده جنوبي
0 آیتم - تومان
  • سبد خرید شما خالی است.

مراحل و شرایط چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب در انتشارات راز نهان

لطفا ابتدا این مطلب را مطالعه کنید

خدمات چاپ کتاب در انتشارات رازنهان

چاپ کتاب آفست | چاپ کتاب دیجیتال | چاپ کتاب با تیراژ کم | تبدیل پایان نامه و مقاله به کتاب | چاپ کتاب رنگی و سیاه سفبد

1- تنظیم قرار داد برای چاپ کتاب:

در این مرحله بین نویسنده/مترجم و ناشر قراردادی منعقد می شود. البته برای دوستانی که در شهرستان هستند و برای آنها تردد در دفتر انتشارات مشکل است شرایطی مهیا می باشد و می توان غیر حضوری قرارداد را منعقد کرد. البته بصورت حضوری یا غیر حضوری حتما اطلاعات مفصلی در اختیار مولفین قرار داده میشود تا آگاهانه تر نسبت به چاپ آثارشان اقدام نمایند.

2- تایپ و صفحه آرایی کتاب:

در این مرحله متن آماده شده توسط مولف به تایپیستی که در زمینه تایپ کتاب تخصص دارد داده می شود. و تایپیست هم با توجه به سایز کتاب، که معروفترین آنها عبارتند از (جیبی ،رقعی، وزیری و رحلی ) می باشد صفحه آرایی می کند و چک پرینتی به مولف ارائه می گردد، تا چنانچه ایرادی هست مرتفع گردد ( البته ممکن است با صلاحدید ناشر و مولف متن صفحه آرایی شده به ویراستار ارجاع داده شود تا از نظر فنی و ادبی اصلاح گردد )

3- تعیین عنوان کتاب:

دوستان عزیز یکی از برجسته ترین شاخص های کتاب عنوان آن است متاسفانه به آن کمتر توجه می شود حتما در انتخاب عنوان کتاب نهایت دقت را ملاحظه فرمایید تا خواننده به راحتی بتواند از عنوان کتاب به موضوع کتاب پی ببرد.

سخن ناشر ( در بسیاری از مواقع پیش آمده مولفین با چه مشقتی متن را فراهم کرده اند ،وقتی از آنها عنوان کتاب را هنگام عقد قرارداد می پرسی میگن هنوز به اسمش فکر نکردیم!)

           ( گاها پیش آمده موضوع کتاب رمان است اما عنوان آن بیشتر به کتاب شعر میاد و بر عکس پس لازم است برای کتابتان چندین اسم در نظر بگیرد . واز نظرات دیگران نیز بهره مند شوید )

4- طرح جلد کتاب:

این مرحله از اهمیت به سزایی برخوردار است لذا لازم است مولف و طراح انتشارات در این مرحله با هم تبدل نظر بیشتری کنند . و مولف می بایست در چند سطر کتاب را در پشت جلد به مخاطب معرفی کند.

سخن ناشر( من این موضوع را در نمایشگاه بین المللی بارها تجربه کرده ام  کتابی با طرح جلد گیرا و محتوای ضعیف فروشش از کتابی با محتوای قوی و طرح جلد ضعیف بیشتر بوده)

5- دریافت فیپای کتاب:

درباره فیپای کتاب توضیح داده شد . بعد از صدور فیپا مولف می تواند از طریق سایت ( www.nlai.ir) با انتخاب گزینه جستجوی کتاب فیپای کتاب خود را مشاهده نماید.

6- دریافت مجوز کتاب:

پس از صدور فیپای کتاب فایل نهایی کتاب به ارشاد جهت دریافت مجوز ارسال می شود.

7- تهیه فیلم و زینک متن و جلد کتاب:

البته اگر کتاب بصورت دیجیتالی چاپ شود نیازی به تهیه زینک ندارد چنانچه کتاب افست چاپ شود از متن و جلد کتاب زینکی را تهیه می کنند

زینک چیست: ورقی فلزی، پلاستیکی یا کاغذی با ابعاد مشخص است که در لیتوگرافی طرح مورد نظر برای چاپ را روی آن کپی می‌کنند و در چاپ افست از آن استفاده می‌شود.

8- چاپ متن و جلد کتاب:

پس از تهیه زینک در لیتوگرافی جهت چاپ، به چاپخانه ارسال می شود.

9- انتخاب سلفون و یووی:

در این مرحله جهت جلوگیری از خط و خش معمولا روی جلد یک پوششی از سلفون و یا مواد شمیایی بصورت مات یا براق می کشند که برای محافظت از جلد کتاب بسیار مثمره ثمر است. (انواع پوشش های جلد کتاب)

10- صحافی کتاب:

صحافی مرحله پایانی و آماده سازی کتاب می باشد که در آن پس از  عمل تا و ترتیب فرم های چاپ شده متن کتاب بوسیله چسب سرد و یا گرم به جلد وصل می شود (البته روش های متنوع و متعددی در صحافی وجود دارد)

برای مشاهده خدمات چاپ کتاب کلیک نمایید.

شما می توانید آثار خود را برای چاپ به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایید:

raznahanbook@gmail.com

برای مشاوره در زمینه چاپ کتاب لطفا با شماره های زیر با ما ارتباط بر قرار نمایید:

شماره انتشارات: ۰۱۸۴۱-۶۶۹ (۰۲۱)

تلفن همراه مدیریت: ۳۰۲۶۹-۲۲۲-۰۹۱


انشارات راز نهان آثار شما در زمینه های: چاپ کتاب شعر، چاپ کتاب درسی، چاپ کتاب کودک، چاپ کتاب داستان، چاپ پایان نامه، چاپ مقاله و همینطور تبدیل مقاله و پایان نامه به کتاب از گرفتن مجوز چاپ کتاب تا چاپ و نشر کتاب با شما خواهد بود.
از سایر امکاناتی که انتشارات در اختیار شما قرار می دهد: چاپ کتاب با تیراژ کم، چاپ کتاب رنگی و سیاه سفید، چاپ کتاب دیجیتال و چاپ کتاب به صورت آفست با قیمت چاپ ارزان تالیف شما را به کتاب تبدیل می کند.
لطفا برای برآورد هزینه چاپ کتاب و ارائه توضیحات لازم برای چاپ کتاب مانند فرمت های مختلف چاپ کتاب، صفحه آرایی کتاب، طراحی جلد کتاب، ویرایش کتاب برای آماده سازی برای چاپ به شما داده شود.
در ادامه وقتی کتاب شما چاپ شد. کتاب چاپ شده شما در فروشگاه کتاب انتشارات برای فروش قرار داده می شود.

[schema type=”person” name=”اسماعیل” orgname=”انتشارات راز نهان” jobtitle=”ناشر” worksfor=”” url=”http://www.raznahanbook.com/” description=”مراحل چاپ کتاب در انتشارات راز نهان” street=”ميدان انقلاب، اول جمال زاده جنوبي، کوچه دانشور، پلاک 12، واحد 2″ city=”تهران” country=”IR” email=”raznahanbook@gmail.com” phone=”۰۲۱۶۶۹۰۱۸۴۱” ]